הגבהת מעקה זכוכית

הגבהת מעקה זכוכית למרפסת הינה תוספת למעקה במראה נקי המיועדת להגדיל את בטיחות המעקה הקיים. בדירות ובתים רבים בהם קיימת מרפסת שמש, מותקן מעקה בגובה מינימום של 105 ס"מ על פי התקן, המיועד למנוע נפילת השוהים בה, ברוב המקרים מותקן מעקה זכוכית אולם לעיתים קיימים מעקות בטון, ברזל, או כל סוג חומר אחר שזה תפקידו כחלק ממבנה המגורים. על מנת לדאוג בעיקר לילדים קטנים השוהים במרחב זה רצוי ומומלץ להתקין הגבהת מעקה נוספת על מנת להגדיל את בטיחות השהיה בה. רצוי להתקין הגבהה מזכוכית החל מ30 ס"מ. ישנם מספר שיטות עיגון של הגבהת המעקה לזה הקיים אשר ישתלבו באופן מושלם, אסתטי, ויצרו אחידות מראה ובטחון מרבי.

יתרון חשוב של הגבהת מעקה בשימוש בזכוכית נקיה הינו שמירה על חזות הבניין, אשר תמנע פגיעה ושינוי בחזות החיצונית והאחידה של הבניין ואינה מצריכה את הסכמת אסיפת דיירים ועבירה על התקנון המוסכם של בית משותף.

לקבלת הצעת מחיר

שיטות התקנה של הגבהת מעקה מזכוכית

ניתן לחלק את שיטת התקנת הגבהת הזכוכית ל3 עיקריות:

1. התקנת מעקה על גבי בטון או פרופיל האלומיניום הקיים (מאחז יד) באמצעות התקנת פרופיל U באותו גוון של הקיים ושתילת הזכוכיות לכל אורכו באופן רציף, וחיזוק על ידי אלמנט חיבור עליון , להקפדה על חוזק ההגבה ובטיחותה. שיטת התקנה זו הינה מינימליסטית ושומרת על מראה אחיד ונקי במיוחד.

2. התקנת הגבהת המעקה על גבי תופסני מעקה המקובעים לאורך חלקו התחתון של המעקה, גם בסוג זה של תפיסה חובה להשתמש באלמנט עיגון עליון לשמירה על חוזק מרבי של המעקה.

3. הגבהת מעקה באמצעות עמודים, בעיקר נהוג להשתמש בשיטה זו כאשר מגביהים בזכוכית חומת בטון קיימת, כיון שיש צורך לקדוח את העמודים ולעגנם אל הבטון. כל יחידת זכוכית נתפסת על העמודים באמצעות תופסני מעקה מ2 צדדיה לפחות.

4. הגבהת מעקה באמצעות מאנטים צידיים. בשיטה זו ניתן לעגן את הזכוכית לצד המעקה הבנוי באמצעות מנטים (בוקסות), לרוב בחלקו הפנימי, כיוון שבשלב זה של מרפסת קיימת אין גישה לסגירת העיגון חיצונית.

בכל אחד משיטות התקנת הגבהת המעקה אנו מקפידים על שימוש בזכוכית בטיחות מחוסמת ומעוגנת על פי התקן הישראלי המבטיח את חוזקה ועמידותה לאורך שנים. 

סוגי זכוכית לשימוש

ניתן לבחור בין זכוכית מחוסמת החל מעובי של 10 מ"מ לבין זכוכית טריפלקס (רבודה) החל מעובי של 5+5 מ"מ כאשר שתיהן עומדות בתקן הישראלי. חשוב מאוד לתכנן את חלוקת יחידות הזכוכית ומבנה ההגבהה בהתאם למשתנים הקיימים כגון גובה המרפסת, רוחות, נקודות עיגון וחיזוק של  תוספת המעקה החדש לקיים. שימוש בפרזול איכותי עמיד לתנאי חוץ, מידות מדוייקות הנלקחות על ידי בעל מקצוע מיומן ובעל ניסיון יבטיחו קבלת תוצאה איכותית, עמידה, סימטרית ובטיחותית.

מחיר הגבהת זכוכית למעקה

עלות הגבהת המעקה מתומחרת לפי מטר וטווח המחירים נע בין 500-900 ₪ למטר, תלוי בעובי וסוג הזכוכית, ושיטת העיגון ושימוש בפרזול לשם התקנתו.

דילוג לתוכן