מעקות זכוכית למדרגות

אם ברצונכם להפוך את ביתכם לאלגנטי ומודרני, שבו האור הנכנס עובר בכל פינה ויוצר אווירה של open space ויוקרה, מעקה למדרגות פנים שהוא למעשה מעקה זכוכית למדרגות הוא הבחירה האדריכלית הנכונה. בין שלל האפשרויות הקיימות, מעקה זכוכית למדרגות פנים בולט כבחירה מעולה, ומציע לא רק בטיחות, אלא עיצוב ויזואלי שמשתלב בצורה נהדרת עם כל סגנון עיצוב.
מעבר למראה העיצובי מעקה זכוכית למדרגות פנים הינו מעקה בטיחות שמטרתו למנוע נפילה של העולים והיורדים. על כל מעקה מדרגות ובפרט על מעקות הזכוכית למדרגות, חלים תקנים מפורשים ומפורטים של מכון התקנים הישראלי. מעקות למדרגות פנים מזכוכית הם אלגנטיים, מרשימים, יפים ובעלי חזות מודרנית.

לקבלת הצעת מחיר

תקנים של מעקות זכוכית- כל מה שחשוב לדעת

תקן מעקות בכלל ותקן מעקות זכוכית בפרט דורש שבכל מקום שבו מותקן מעקה למדרגות פנים- שמטרתו למנוע נפילה גובהו צריך להיות מעל 105 ס"מ ממדרך רגל בחלקים הישרים, ו90 ס"מ ממדרך רגל בקטעים המשופעים. תקן זה תקף למעקות זכוכית למדרגות פנים. השוני במדרגות חוץ הינו שהגובה הנדרש ממדרך הרגל הינו 135 ס"מ. כמו כן בשימוש בזכוכית יש לוודא שימוש בזכוכית בטיחות רבודה, והתקן אף מפרט את שיטות העיגון התקניות של המעקה לבסיסו.

לאור כל זאת אם מעוניינים במעקה למדרגות פנים מזכוכית, יש לתכנן בקפידה ובמקצועיות את מעקה הזכוכית בהתאם לצרכים העיצוביים ולתקנות הבטיחות הנדרשות ממעקות פנים. לחברתנו ניסיון של למעלה מ15 שניה בתכנון וביצוע מעקות למדרגות פנים- מעקות זכוכית למדרגות פנים וחוץ, הקפדה על עמידה בכל תקני הבטיחות, ועבודה מול מהנדסים, קונסטרוקטורים ואדריכלים. תכנון עיצוב וביצוע של מעקות פנים מזכוכית זה גלאסיקו!

סוגי מעקות הזכוכית למדרגות הקיימים בשוק

מעקה מנטים (תופסני נקודה)

רוב מעקות הזכוכית המותקנים כיום בגרמי המדרגות המשמשים כמעקות למדרגות פנים-הינם מסוג זה. שיטת ההתקנה של מעקה זכוכית למדרגות מחייבת מקצועיות בעיגון המעקה לבטון או הקונסטרוקציה הקיימת של גרם המדרגות, וחלוקה נכונה מבחינת חישוב משקלים, כמות המנטים וחוזק הזכוכית. המראה המתקבל בסוג זה של מעקה למדרגות הינו מראה נקי ומרשים במיוחד. ניתן לבחור בין מגוון של צבעי הפרזול כגון ניקל, נירוסטה, לבן, שחור על מנת ליצור מעקה למדרגות פנים אלגנטי, יפה ומודרני.

מעקה עמודים

התקנת המעקה על גבי עמודים יצוקים ברוב המקרים מנירוסטה או ברזל, באמצעות תופסן מעקה המעגן את הזכוכית אל העמוד. ניתן לעגן את העמוד על המדרגה או לצידה.

מעקה שתול

התקנת מעקה שתול במדרגות על מנת שישמש כמעקה למדרגות פנים מצריך הכנה מקדימה בשלב יציקת הבטון או בניית הקונסטרוקציה למדרגות והכנת פרופיל יעודי אשר ישתל בבטון בתהליך היציקה או ירותך לברזל במדרגות צפות.

סוג הזכוכית הנדרשת במעקה זכוכית למדרגות:

על פי תקן 1099 סוג הזכוכית הנדרשת במעקה אשר מטרתו למנוע נפילה הינה זכוכית בטיחות רבודה מסוג A. התקן עודכן בשנת 2018 ודורש התקנה של זכוכית רבודה לומינרית אשר אינה מתכופפת בשבירה בהתקנה אשר אינה רציפה מצד אחד בלבד של הזכוכית. זכוכית זו מוכרת כזכוכית טריפלקס עם שכבת הדבקה SGP, כאשר בכל שאר המקרים ניתן להשתמש בזכוכית עם שכבת PVB.

מעקה זכוכית מעוגלת (מכופף) למדרגות

המעקה המיוחד ביותר והמסובך ליישום הינו מעקה זכוכית למדרגות מעוגלות. סוג מעקה זה מצריך ידע וניסיון רב ביישומו. מעט בעלי מקצוע בתחום יודעים למדוד לייצר ולהתאים בדיוק מושלם את המעקה למבנה גרם המדרגות.

דילוג לתוכן