מעקות זכוכית

מעקה זכוכית למדרגות ♦ מעקה זכוכית לבריכה ♦ מעקה זכוכית למרפסת

צלצל עכשיו, קבל מחיר!!

03-5471071

התקנת מעקות מזכוכית עד עובי 19 מ"מ, מזכוכית רבודה ומחוסמת חזקה במיוחד, ע"פ תו התקן הישראלי.
התקנת המעקות יכולה להתבצע ע"ג עמודי נירוסטה, מאנטים צידיים או מעקות זכוכית שתולים.
ניתן לבחור מעקות מזכוכית שקופה, קליר, חלבית (צריבת חול), מודפסת או צבועה.לקבלת הצעת מחיר מלאו פרטים או התקשרו: 03-5471071


מעקות זכוכית

מעקות זכוכית הינם מעקות שניתן להתקין הם בפנים הבית והן מחוצה לו. בבתים בהם ניתן דגש רב לפן העיצובי נעשה שימוש נרחב בסוג מעקות אלו. יתרונם הבולט הוא במראה העיצובי הנקי המשדר יוקרה, מודרניות ואלגנטיות. כמובן שמעקה הזכוכית שומר על גודלו של החלל ועל פיזור תאורה מקסימלי. קיימים סוגי מעקות זכוכית רבים, כגון: מעקה זכוכית למדרגות, מעקה זכוכית לבריכה ולתיחום איזור מוגדר, מעקה זכוכית למרפסת, ועוד.

ניתן להתקין מעקות זכוכית המעוגנים ע"י עמודים, ניתן לשתול את מעקות הזכוכית בבטון, על גבי מאנטים, או לשלבם בכל סוג מעקה כגון ברזל או עץ, כמעקה ישר או מכופף. כיום נהוג להתקין מעקות מזכוכית מחוסמת בעובי 10-19 מ"מ , בהתקנה נמוכה, ובזכוכית טריפלקס להתקנה בגובה (על פי תו התקן). דבר ששומר מאוד על הבטיחות וכן על חוזק ועמידות הזכוכית. לכל מעקה זכוכית ניתן להוסיף מאחז יד המתלבש ע"ג הזכוכית, או המותקן בצידה.

מידע חשוב - מעקות זכוכית

מעקות זכוכית מיוצרים מזכוכית בטיחותית מחוסמת או רבודה . התקן הישראלי למעקות מחייב שימוש בזכוכית של 10 מ"מ ומעלה, אולם נהוג להתקין מעקות זכוכית בעובי של 12 מ"מ לפחות בזכוכית מחוסמת, ובעובי 6+6 בזכוכית רבודה. כמובן שישנה אפשרות להגדיל את עובי הזכוכית מעבר לכך. ההבדל העיקרי בין סוגי זכוכית אלו הינו : זכוכית מחוסמת נחשבת לבטיחותית וחזקה יותר מזכוכית רגילה , וכן במקרה התנפצותה היא נשברת לחתיכות קטנות ולא חדות המונעות פציעה. זכוכית רבודה מורכבת מ2 לוחות זכוכית מחוסמת המודבקות ביניהן בפילם שקוף המונע את התפזרות החתיכות בעת ההתנפצות, ובעצם הזכוכית נשארת ביחידה אחת, דבר המגדיל את הבטיחות בעיקר בהתקנת מעקה זכוכית במרפסות, המונע במקרה והתנפצות מעקה הזכוכית נפילות מגובה. הבדל נוסף בין סוגי זכוכיות אלו הוא כי זו המחוסמת הרגילה יפה יותר לעין, וכי בזכוכית רבודה ניתן לראות את חיבור הזכוכית בפאותיה. כל קצוות מעקה הזכוכית מלוטשים במטרה למנוע פציעה. בטרם בניית מעקה זכוכית רצוי לבדוק עם האדריכל או מחלקת הבנייה המקומית ולוודא מהו התקן הנדרש בבחירת סוג הזכוכית למעקה. בבחירת מעקות זכוכית רצוי לבחור בחברה בעלת ניסיון בבניית מעקות זכוכית בהתאמה אישית. יש לוודא מול הקבלן את מחיר מעקה הזכוכית. נהוג לנקוב את מחירו במטר מרובע, ויש לקחת בחשבון כי חישוב מעקה למדרגות שהינו מעקה צורתי שונה מחישוב מעקה מלבני רגיל. התקנת מעקה זכוכית בדרך כלל דורשת בניית תבנית (שבלונה) וחישוב מידות מדויק, שיכול להעשות רק על ידי בעל מקצוע מנוסה ומיומן. הזכוכית המשמשת להתקנה במעקות הינה חומר גלם כבד, ועל כן יש לתכנן בקפידה את אופן התקנתה או עיגונה. ניתן להתקין מעקות זכוכית בשיטות התקנה שונות. הנפוצות שבהן הן התקנה באמצעות מאנטים (מחברי מעקה) ,שתילת מעקה הזכוכית בתוך פרופיל U או התקנתה ע"ג עמודים. למעקות זכוכית ניתן לבחור בזכוכית שקופה רגילה או בזכוכית אקסטרה קליר, אשר עברה הליך של הוצאת עופרת ועל כן שקיפותה רבה יותר, והיא נטולת הגוון הירקרק. בזכוכית חלבית (התזת חול), או צבועה.