מקלחונים

לקבלת הצעת מחיר

מקלחונים

כיום מקלחונים נחשבים למוצר הכרחי בכל מקלחת או אמבטיה. לא עוד וילונות האמבטיה הכעורים שיש להחליפם לעתים קרובות, אשר חוסמים את חלל חדר האמבטיה, אינם יעילים בחסימת יציאת המים מחלל הרחצה ואינם נעימים למראה. המקלחון מתחבר מרצפת המקלחת או האמבט ועד לגובה נבחר ובין הקירות המקיפים אותו על מנת לספק סביבה אטומה ליציאת מים. דפנותיו עשויות מזכוכית בטוחה ויכולים להיות עם או בלי מסגרת. התכנון מתחשב הן בהיבטים עיצובים והן בהיבטי הנוחות, הניקיון והתאמתו לסביבתו.

מקלחון על פי מידה מוזמן במיוחד עבור כל לקוח ועל כן לא ניתן להתקינו מידית. יש למדוד את השטח ראשית. כיוון שהמקלחון מיוצר עבור כל לקוח בהתאמה אישית ניתן לבחור ממספר רב של אפשרויות טקסטורות עיטורים וצבעים. קיימים מקלחונים פינתיים, מרובעים, קטומים, מעוגלים ועוד. ניתן לצרוב מגוון דוגמאות על גבי הזכוכית וליצור מקלחונים מעוצבים על פי יד הדמיון. מקלחונים אלה נחשבים למקלחוני יוקרה, הם קלים לתחזוקה, אסטטיים למראה ועמידים לטווח ארוך.

אין כמו מקלחת טובה בתחילת היום או בסופו, אבל השלב שמגיע אחריו יכול להיות דיי מעצבן. מכירים את השלב שבו כל חדר האמבטיה מוצף מים? ובכן בדיוק בשביל קיים הצורך מקלחון.
פעם היה לנו את וילונות הרחצה שהיו אמורים לחסום את התזות המים, אבל די מהר גילינו שהם לא ממש עושים את העבודה, וגם לא כל כך עמידים, הם היו נמשכים, נקרעים ומעלים עובש דיי מהר.
לכן כל אזור רחצה שמכבד את עצמו חייב מקלחון זכוכית, שיפריד ויחצוץ בין אזור הרחצה הרטוב, לאזור שאנחנו כל כך רוצים שיישאר יבש.
סיבה אחרת וממש טובה להתקן מקלחוני זכוכית הוא השדרוג של מראה חדר האמבט. אלה מגיעים היום בשלל עיצובים, החל מהמקלחונים הסטנדרטיים וכלה במקלחונים מעוצבים על פי מידה והתאמה אישית.
מקלחון זכוכית נקיה משדר יוקרה ואלגנטיות, הוא אינו מקטין את החדר, מקלחון מזכוכית חלבית ישמור על האינטימיות באזור הרחצה, ואין סוף לווריאציות ולעיצובים הקיימים היום בתחום.

כמובן שקיימים בשוק מקלחונים סטנדרטיים במידות קבועות, אולם לא לכל חדר רחצה הם מתאימים, וגם גובהם הוא ד 185 ס"מ, לא ממש מתאים לגבוהים שבינינו.
מקלחונים מעוצבים על פי מידה מתאימים לאזורי רחצה שאינם בגודל קבוע, או לאלה שרוצים מקלחון ייחודי.
לפני שקונים מקלחון חשוב מאוד לתכנן נכון את עיצובו, לקחת בחשבון אם קיימת אגנית, שיפועים מתאימים, והתאמתו למבנה החדר ולגורמים נוספים כגון זוית פתיחת הדלת,
חיתוכים שונים להתאמה למבנה המקלחון כגון ספסל ישיבה וכיוצא באלה. זגג מקצועי יגיע לשטח וייעץ על מנת שהפונקציונליות וההנאה תהיה מושלמת.
כל זאת במקרה והחדר אמבט כבר קיים או ששיפוצו כבר הסתיים. אם אתם נמצאים לפני השיפוץ מומלץ מאוד להזמין את איש המקצוע טרם השיפוץ ולקבל ייעוץ
טרם תחילת השיפוץ או הבניה.
יש לוודא כי הזכוכית תקנית שעברה תהליך חיסום וליטוש. מכון התקנים מחייב התקנת זכוכית מחוסמת או רבודה, במקרה של זכוכית מחוסמת תמצאו על גבי הזכוכית הטבעה של מכון התקנים ,
אולם התקן לא מחייב הטבעה זו על גבי זכוכית רבודה, ובמקרה זה יש לוודא מיהו ספק הזכוכית. כמובן שקיימות זכוכיות בעוביים שונים, מומלץ שימוש בזכוכית שעוביה 8 מ"מ.
קיימים סוגי מקלחונים רבים כגון מקלחוני פתיחה בעלי דלתות הנפתחות פנימה והחוצה, מקלחוני הזזה בהם דלתות המקלחון נעות על גבי מסילה, ויתרונם כאשר אין אזור מספיק לפתיחת הדלתות כלפי מפנים או חוץ.
קיימם מקלחונים מעוגלים, וכן בכל אחד מאפשרויות אלה ניתן לבחור בזכוכית שקופה, חלבית, זכוכית מותזת חול מלאה או בשילוב דוגמאות , סוגי זכוכית כגון מאסטר קארה, פפיטה וכן היום קיימות גם זכוכיות מודפסות.
חשוב מאוד לוודא כי הצירים והזויות עליהם מותקן המקלחון יהיו באיכות גבוהה, ומחומרים שאינם מחלידים או נשחקים כגון אלומיניום, פליז או נירוסטה.

סוגי מקלחונים מעוצבים

מקלחון חזית דלת כנף

מקלחון חזית

מקלחון המיועד לתחום את חזית אזור הרחצה, בדרך כלל האזור תחום בקירות משלושה כיוונים, ולכן נותר לתחום רק את האזור החזיתי כדי למנוע יציאת מים. מקלחונים חזיתיים מעוצבים מגיעים בשלל דוגמאות ואפשרויות תכנון ועיצוב לפי התאמה אישית

מקלחון חזית דלת מרכזית ומתלה מגבת

מקלחון פינתי

מקלחון המיועד לתחום 2 צלעות של אזור הרחצה, בדרך כלל האזור תחום בקירות משני כיוונים. מקלחונים פינתיים הינם על פי מידה ובהתאמה אישית ומגיעים בשלל דוגמאות ואפשרויות תכנון ועיצוב לפי התאמה אישית

מקלחון חצי חלבי פינתי פתוח

מקלחון מתקפל

מקלחון מתקפלים מטרתם למצוא פתרון לאזורי רחצה קטנים כאשר המקום מוגבל מבחינת היכולת לפתוח את דלתות המקלחון פנימה ו/או החוצה, גם מקלחונים אלה מגיעים בהתאמה אישית לאזור המקלחון ועל פי מידה, במגוון של עיצובים וסוגי זכוכית

מקלחון פינתי דלתות הזזה

מקלחוני הזזה

מקלחונים בעלי דלתות הזזה על גבי מסילה או בחיתוך CNC (לייזר),במגוון עיצובים המותאמים אישית על פי מידה.

דילוג לתוכן